PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=161888}

Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady

The Three Burials of Melquiades Estrada
7,3 9 365
ocen
7,3 10 1 9365
7,3 6
ocen krytyków
Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady
powrót do forum filmu Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady

Historia na ekranie ma nam coś do przekazania ale nie czyni tego w sposób dosłowny i szablonowy. Trochę mi przypominało klimatem "No country for Old Man" albo te lepsze filmy Clinta Eastwooda... zakończenie niesie istne katharsis, nie tylko dla filmowej postaci ale i dla widza.

ocenił(a) film na 9
Nu_RaKu

Z wyraźnych inspiracji widać tu jeszcze "Dajcie mi głowę Alfredo Garcii", "Ostatniego kowboja" i świetny film chiński, którego tytułu niestety zapomniałem (o człowieku odwożącym swego martwego przyjaciela do rodzinnej wioski). Dość podobny motyw jest również w naszym rodzimym "Pogrzebie kartofla", choć wątpię, żeby twórcy "Trzech pogrzebów..." go widzieli.
Generalnie, scenariusz nie jest wcale specjalnie oryginalny ani zaskakujący. Widzę też w nim jeden niewyjaśniony wątek SPOJLER

Czy Pete podejrzewał Mika o celowe zabójstwo z zazdrości? Powinien, bo przecież nie wiedział, że Mike nie wie, że Mel dymał jego żonę. Ale przyjmuje za dobrą monetę wyjaśnienia Mika, że to był wypadek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones